Вивчення досвіду реалізації проектів ДПП в Туреччині

This slideshow requires JavaScript.

Навчальні тури – це чудовий інструмент для обміну досвідом з державно-приватного партнерства (ДПП): учасники мають можливість поспілкуватися з людьми, що зіштовхуються з аналогічними проблемами, та побачити результат впровадження проектів ДПП на власні очі.

Щоб досягти своєї мети щодо вдосконалення інформаційно-технічної підтримки Міністерства економічного розвитку України та інших урядових установ у розвитку проектів ДПП, P3DP направила делегацію, що складалася з 15 посадових осіб, в п’ятиденний навчальний тур до Туреччини. Метою цього туру було вивчення досвіду країни в питаннях впровадження проектів ДПП. Вся поїздка була спрямована на розвиток потенціалу учасників в сфері розробки ефективних стратегій ДПП, оцінку запропонованих проектів, їх просування, та підтримку зусиль муніципалітетів в розробці та впровадженні проектів ДПП.

На відміну від України, Туреччина протягом багатьох десятиліть активно використовувала державно-приватне партнерство в області інфраструктури та комунальних послуг. Світовий банк повідомляє, що в 2013 році , участь приватного сектора в сфері інфраструктури Туреччини різко збільшилась до $16.8 млрд, що є найбільшим показником в регіоні Східної Європи/Центральної Азії. Можна багато чого дізнатися, вивчаючи їх досвід.

Серед учасників були Роман Качур, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, якій відповідає за розробку політики в сфері ДПП на посадовому рівні, Павло Пахолко, заступник Директора департаменту інвестиційно-інноваційної політики та державно-приватного партнерства, два представника від Державного Агентства з інвестицій та управління національними проектами України, а також кілька представників муніципалітетів Донецького, Луганського, Одеського та Івано-Франківського регіонів.

Під час туру учасники мали можливість зустрітися з представниками уряду, приватного сектору, агентств та міжнародних інститутів з розвитку, що залучені до реалізації проектів ДПП, в тому числі з посадовими особами Міністерств регіонального розвитку, транспорту та морських комунікацій, охорони здоров’я, представниками Агентства розвитку Стамбулу та мерії Анкари. Також делегати відвідали декілька індустріальних парків, котрими опікується ДПП.

Наступного разу учасники навчального туру та інші зацікавлені сторони зберуться в Києві для обговорення методів стимулювання інвестицій в Україну. Під час зустрічі планується продовжити дискусію щодо підходів, які було використано для залучення інвестицій в Туреччині, та застосування набутого досвіду для розробки проектів ДПП в Україні, особливо в секторах охорони здоров’я, поводження з твердими відходами, енергоефективності та управління індустріальними парками.