Департамент інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку ухвалило перший проект ДПП з використання твердого біопалива

Energy efficiency

У м. Малин Житомирської області, в якому мешкає 27 000 людей, планується використання відновлюваного твердого біопалива для опалення шкіл. Пресовані солом’яні пелети, виготовлені з сільськогосподарських відходів, можуть використовуватись для заміни невідновлюваних джерел енергії, що заощадить бюджетні кошти та зменшить викиди вуглецю. Фото: Симона

Важливий етап у розвитку ДПП в країні було реалізовано 30 жовтня, коли Департамент інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку ухвалив перший проект: ДПП з муніципального опалення з використанням відновлюваної енергії у м. Малин. Це рішення відкриває шлях до проведення конкурсних торгів містом Малин, що повинні бути оголошені в листопаді.

Департамент інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства (Департамент), створений у Мінекономрозвитку за підтримки Програма розвитку ДПП, відіграє важливу роль у розвитку ДПП в Україні. Окрім визначення політики України у сфері ДПП, ним було розроблено методологію, що забезпечує наявність у потенційних партнерів у приватному секторі ключової інформації, необхідної для участі в тендерах. Вона включає аналіз технологічних, законодавчих та ринкових умов, оцінку впливу на довкілля та суспільство, а також фінансову модель. Департамент  також забезпечує відповідність запропонованих ДПП українському законодавству та перевіряє, чи створює проект ДПП додаткові  вигоди для українських громадян, порівняно з традиційною системою надання інфраструктурних послуг. Участь Департаменту  в процесі створення ДПП підвищує впевненість у прозорості, життєздатності та рентабельності проекту.

Проект у м. Малин ймовірно стане першим ДПП з виробництва екологічної енергії в Україні. У місті, розташованому в Житомирської області, в якому мешкає 27 000 людей, планується використання відновлюваного біопалива для опалення шкіл, що дозволить на 10% зменшити витрати на енергію та на 11 000 тонн скоротити викиди парникових газів. Буде забезпечено надійніше опалення приміщень, де навчаються 1600 дітей, тоді як місто зможе підвищити екологічну та фінансову стабільність в умовах скорочення бюджетних витрат. Також перевагу отримують місцеві підприємства.