Експерти представили кращі практики інвестиційних проектів державно-приватного партнерства Туреччини

Tunnel

28 листопада 2014 р. – Програма розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку та Американська торгівельна палата в Україні провели зустріч учасників Експертного центру з питань державно-приватного партнерства та інфраструктури, на якій було розглянуто підходи до реалізації проектів державно-приватного партнерства у Туреччині, а також можливість використання  набутого досвіду  для розбудови відповідних механізмів у різних секторах економіки України.

Туреччина має успішний досвід реалізації проектів з державно-приватного партнерства, що ґрунтується на гнучкій державній політиці з підтримки муніципалітетів у створенні спільних з приватним сектором проектів. Так, за допомогою використання Міністерством охорони здоров’я Туреччини механізмів державно-приватного партнерства, в країні вже побудовано 25 госпіталів, що забезпечили 25 тис.  місць для стаціонарного лікування. Міністерство транспорту, наприклад, реалізувало таким способом будівництво двох аеропортів у Стамбулі, а також в Анкарі та Ізмірі, які продовжують функціонувати в рамках державно-приватного партнерства. Серед іншого – реалізовані проекти з відновлення зеленого середовища міст, будівництва та розвитку індустріальних парків, технопарків, заводів з переробки відходів, торгово-розважальних комплексів, розвитку мережі трубопроводів. Учасники Експертного центру також ознайомилися з планами Уряду України щодо створення умов для інвестування в національну інфраструктуру, обговорили способи взаємодії представників усіх рівнів державної влади, схеми залучення приватних партнерів, моделі управління реалізацією проектів, а також питання з удосконалення  законодавства. Турецькі колеги в свою чергу поділилися планами з розвитку бізнесу в Україні.

«Туреччина є регіональним лідером з використання проектів державно-приватного партнерства в якості механізмів залучення приватного сектору в інфраструктурні проекти», зазначила Тетяна Коротка, Голова Експертного Центру Палати; Директор з підготовки пілотних проектів державно-приватного партнерства, Програма розвитку державно-приватного партнерства (USAID). За її словами, для України, що готує та впроваджує свої власні проекти державно-приватного партнерства, досвід цієї держави є дуже цінним.

За словами експертів, використання механізмів державно-приватного партнерства допоможе вирішити безліч проблем у різних сферах економіки України. Окрім того, це можливість підвищити значення регіонального управління при реалізації проектів з розвитку територій.