Законодавство щодо ДПП

Наступні закони та процедури, розроблені за участі P3DP, були прийняті урядом України:


Концепція розвитку державно-приватного партнерства в Україні 2012-2017 роки

PPP Concept Ukr

Концепція розвитку ДПП впроваджує основу політики ДПП Уряду України та стратегії її реалізації. Разом із Стратегією розвитку та Планом реалізації стратегії, Концепція пропонує схему співробітництва між державним та приватним секторами над розвитком Державно-приватного партнерства для покращення інфраструктури та надання публічних послуг. Концепція розвитку ДПП була погоджена Наказом Кабінету Міністрів України №739 у серпні 2013 року.


Методика проведення аналізу ефективності здійснення

Appraisal thumb - uaЦей документ містить рекомендації та необхідні методики, які будуть використовуватись всіма державними установами, що реалізують проекти ДПП по всій Україні. Він також встановлює набір прописаних стандартів для техніко-економічних обгрунтувань проектів ДПП, які повинні відповідати формату та специфікаціям, що викладені в угді з Мінекономрозвитку.Документ було прийнято 15 березня, 2012 року за адміністративним наказом №255 Мінекономрозвитку.


Методика виявлення ризиків здійснення державно-приватного партнерства, їх оцінки та визначення форми управління

Risk Methodology-ua-coverЗгідно цієї Методики здійснюється виявлення видів ризиків реалізації державно-приватного партнерства, їх оцінки та визначення форми управління ризиками.

Ця Методика застосовується державним партнером під час проведення аналізу ефективності державно-приватного партнерства, прийняття рішень про його здійснення, розподіл ризиків між державним і приватним партнерами на кожній стадії проекту, укладення договору між ними.


ПОРЯДОК формування тарифів на послуги із захоронення побутових відходів (друга редакція)

SWM Methodology UkrМетодологія визначає механізм формування тарифів на послуги із захоронення побутових відходів для суб’єктів природних монополій, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність у сфері захоронення побутових відходів. Вимоги, що містяться в даній методології, мають використовуватися природними монополіями у процесі розрахунку тарифу на захоронення твердих побутових відходів на полігонах з метою подання їх на розгляд та погодження державним установам, уповноваженим встановлювати та регулювати тарифи  на послуги в даному секторі.


ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО ТА РЕГУЛЮВАННЯ ТАРИФІВ У СЕКТОРАХ ВОДОПОСТАЧАННЯ, ВОДОВІДВЕДЕННЯ ТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ

Risk Methodology Ukr

Запропоноване дослідження розглядає питання щодо регулювання тарифів у секторах водопостачання, водовідведення та централізованого опалення в Україні з метою оцінки ступеня регуляторного ризику. Важко уникнути висновку, що на сьогоднішній день в Україні регуляторний ризик є значною перешкодою в цих секторах для проектів ДПП, що відповідають передовому досвіду Сферою з-поміж регульованих секторів побутових послуг, в якій механізми ДПП можуть бути задіяні у найближчому майбутньому, є сектор магістрального постачання води та очистки стоків.