Прозорість проектів ДПП у секторі будівництва автомобільних доріг

Прозорість – одна з переваг ДПП, що дає змогу зменшувати корупцію та будувати довіру у суспільстві. На жаль, не кожен проект ДПП можна реалізувати без жодних перешкод. Landlinemag.com повідомляє, що проект по вдосконаленню автомобільної дороги у штаті Колорадо, США, розрахований на 50 років, об’ємом інвестицій – 425 млн. доларів США виявився досить проблематичним, оскільки угода «була укладена таємно з незначним залученням громадськості».

У відповідь, політики штату Колорадо запропонували закон, що вимагав проведення громадських слухань щодо майбутніх проектів ДПП.

Прозорість у проектах з будівництва автомагістралей є також важливим питанням в Україні. Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України (ДЕРЖІНВЕСТПРОЕКТ) провели у листопаді 2012 р. громадську презентацію результатів техніко-економічного обґрунтування щодо Міської кільцевої автомобільної дороги та запросили представників преси на підписання угоди про співробітництво з Міжнародною фінансовою корпорацією у жовтні минулого року.

Дотримуючись прозорості на початкових стадіях проекту, ДЕРЖІНВЕСТПРОЕКТ гарантує, що всі зацікавлені сторони матимуть змогу висловити свою стурбованість щодо окремих питань реалізації проекту на ранніх етапах. Для Програми розвитку ДПП, інформаційне забезпечення та проведення громадських слухань є складовою усіх проектів ДПП в Україні.

Повний текст статті читайте на Landlinemag.com (англійською мовою).