Система електронного урядування

egov cover ukrNew: Державно-приватне партнерство в системі електронного урядування

Еміліо Буглі Іносенті

Посібник щодо застосування в електронному урядуванні було представлено під час семінару 17-18 лютого 2015 року в м.Києві, Україна. Він представляє основні аргументи щодо використання ДПП в сфері електронного урядування та покриває основні аспекти ДПП в електронному урядуванні, зокрема основні контрактні моделі, основні завдання та проблеми ДПП, ключові нормативно-правові передумови, виклики, ризики та перешкоди в проектах ДПП. Посібник також демонструє кроки життєвого циклу проекту ДПП в електронному урядуванні.


За останні роки інтерес до електронного врядування як засобу для підвищення ефективності надання державних послуг в Україні значно зріс. Використовуючи інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) у поєднанні з організаційними та процедурними змінами, електронне врядування може спростити наступні види взаємодії між урядом та приватними особами, підприємствами та організаціями:

  • Сплата податків
  • Сплата комунальних послуг
  • Отримання паспорта
  • Отримання ліцензій
  • Отримання пенсій та державної допомоги
  • Участь у конкурсі щодо державних закупівель

Національні, регіональні та муніципальні органи влади надають високого пріорітету впровадженню ще більшого рівня прозорості та ефективності надання державних послуг. Модель електронного врядування може допомогти досягненню цієї мети. Однак вона потребує значного фінансування, нових технологій, технічних навичок та навичок управління, що на данний момент є недоступним в державному секторі.

Одним з можливих рішень для приватного сектора є розробка та надання цих послуг у тісній співпраці з урядом за допомогою державно-приватного партнерства (ДПП). Результатом добре структурованої угоди ДПП може стати безпрограшне для обох сторін рішення, в результаті якого приватний сектор фінансуватиме та управлятиме системою в рамках довготривалої угоди. Уряд здійснюватиме контроль з метою забезпечення ефективного надання послуг.Переваги для громадськості полягають в наявності більш конструктивної та прозорої взаємодії з державним сектором та отриманні більш якісних послуг

Програма розвитку державно-приватного партнерства підтримує розвиток електронного врядування в Україні за участю приватного сектора. Програма приймає активну участь в діяльності робочої групи, яку було сформовано Державним агентством з питань електронного врядування України і виступає співавтором практичних семінарів та публічних лекцій на цю тему. Програма також розробила керівництво з питань ДПП у сфері електронного врядування українською та англійською мовами з метою надання інформації про роль та функції ДПП у даній сфері.