Відновлювані джерела енергії та енергоефективність

straw pelletsУкраїна прийняла низку постанов, спрямованих на підтримку виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії, та до 2020 року планує виробляти 10 відсотків своєї енергії з відновлюваних джерел. Державно-приватні партнерства можуть допомогти Україні досягти цієї мети. Шляхом отримання доступу до фінансування та технологій приватного сектора, теплову та електричну енергію можна виробляти більш ефективно. Це може скоротити витрати, збільшити енергетичну незалежність та зменшити викиди парникового газу — усе це переваги для України, де використання енергії є надзвичайно неефективним та залежним від імпорту.

P3DP торкається питань енергоефективності та зміни клімату в усіх своїх програмних видах діяльності, як на національному, так і на місцевому рівні, працюючи в рамках Стратегії USAID щодо зміни клімату та розвитку. На додаток до підтримки законодавчих змін, з метою скорочення шкідливих викидів, P3DP надає консультації стосовно двох проектів ДПП, які сприяють використанню відновлюваних джерел енергії та підвищенню енергоефективності.

Проект ДПП щодо комунальної системи опалення за допомогою відновлюваної енергії в місті Малині дозволить маленькому місту в Житомирській області опалювати школи за допомогою бойлера, що спалює пелети (гранули) з соломи замість природного газу. Як консультант з операцій, P3DP підготувала техніко-економічне обґрунтування, юридичну експертизу та екологічну оцінку для цього проекту. Крім того, ми виступили посередником в обговореннях між муніципалітетом, виробниками пелет із соломи та технічними експертами; склали проект договору ДПП та тендерної документації; а також надали ключову інформацію про проект школам, уряду, приватному сектору та широкій громадськості. Комунальні витрати на енергопостачання повинні зменшитися мінімум на 10 відсотків, а викиди вуглецю скоротяться на 11 000 тон протягом строку дії проекту.

Напишіть відгук