Охорона здоров’я

PPPДержавна система охорони здоров’я в Україні, незважаючи на той факт, що вона є безкоштовною для громадян, має серйозні труднощі. Приміщення, обладнання та медичні товари – неналежного рівня. Лікарів не вистачає, і вони не мають належного рівня професійної підготовки. Обсягів фінансування та навичок управління охороною здоров’я недостатньо.  В результаті українська система охорони здоров’я не забезпечує якісного обслуговування та є важким фінансовим тягарем для держави.

Фінансування, досвід та технології приватного сектора, мобілізовані через державно-приватні партнерства, можуть допомогти у вирішенні цих проблем і покращенні загальної якості медичних послуг.

P3DP працює з муніципальним органом влади міста Запоріжжя для створення першого ДПП у сфері охорони здоров’я в Україні. Цей проект передбачає спільне використання приміщень лікарні з приватним партнером, який модернізує приміщення, забезпечить сучасне обладнання та запровадить нові хірургічні методики. Очікується, що цей проект привабить 2 млн. доларів США протягом 25 років свого існування.

Ще важливішим є те, що запорізьке ДПП у сфері охорони здоров’я могло б прокласти шлях для аналогічних проектів в інших містах України, таким чином забезпечуючи надання сучасних ефективних послуг, які зможуть собі дозволити пацієнти та які не будуть фінансовим тягарем для місцевих органів влади. Основною запорукою успіху таких проектів є належне інформування громадськості, яка не звикла до залучення приватного сектора до комунальної системи охорони здоров’я.

Напишіть відгук