Завдання 1:

Вдосконалення законодавчої і інституційної бази для ДПП

VR

Програма розвитку ДПП робить свій внесок у вдосконалення законодавчої і інституційної бази України з метою перетворення ДПП на важливий інструмент фінансування проектів з енергоефективної інфраструктури, охорони здоров’я, освіти і державних служб. Програма розвитку ДПП проводить аналіз законодавства, бере участь в політичних обговореннях, допомагає у створенні проектів законодавчих актів і виступає за проведення реформи, яка сприяла б використанню механізму ДПП. Програма також підтримує ініціативи щодо ДПП, які впроваджуються в Автономній республіці Крим і місцевих муніципалітетах, а також долучається до розробки національної політики, законів й указів, які стосуються ДПП.

Програма розвитку ДПП – активний учасник всіх робочих груп, які займаються питаннями розвитку ДПП в Україні. Своєю роботою Програма підтримує зусилля України, спрямовані на боротьбу з корупцією, пом’якшення змін клімату, збереження навколишнього середовища, посилення стійкості фінансової системи в складних умовах, при покращенні надання послуг громадяни України.

Вдосконалення законодавчої бази для ДПП

За результатами всебічного аналізу законодавства і обговорення з зацікавленими особами Програма розвитку ДПП розробила проекти поправок до законів про ДПП, концесії, утилізацію твердих відходів і енергоефективність,  Бюджетного кодексу, а також різноманітних розпоряджень і наказів, що стосуються тендерів, тарифів і процесу затвердження ДПП.

Національна політика ДПП

Програма розвитку ДПП і Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРІТ) розробили національну Концепцію, Стратегію і План впровадження ДПП для України. На національному рівні політика надає важливу базу підтримки для зацікавлених осіб як державного, так і приватного сектору, робить Україну більш стійкою до тиску з боку корупції і дає ДПП можливість підтримувати національні дії, спрямовані на пом’якшення глобальних змін клімату. Політика також підтримує цілі розвитку України, визначені в Національному плані дій Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Її основні елементи наступні:

 • забезпечення єдиного підходу до впровадження ДПП, при якому ефективно координуються дії уряду, приватного сектору, громадськості й експертів;
 • забезпечення збереження природного середовища України в процесі розвитку ДПП;
 • впровадження шляхів вдосконалення ресурсо- й енергоефективності;
 • надання народу України можливості користуватися перевагами ліпшої інфраструктури і державних служб, підвищуючи таким чином якість життя звичайних громадян.

Концепція ДПП була схвалена Кабінетом міністрів в серпні 2013 року.

Бюджетне законодавство, спрямоване на поліпшення енергоефективності

Результати проведеного Програмою розвитку ДПП аналізу законодавства і досвід реалізації пілотних проектів показали, що істотною перепоною на шляху до впровадження ДПП в Україні виступає бюджетне законодавство. Чинне законодавство обмежує бюджетні зобов’язання одним роком, роблячи ДПП недоцільним.

В партнерстві з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, й Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень Програма розвитку ДПП:

 • надала пропозиції для проекту закону «Про поправки до бюджетного кодексу»;
 • надала пропозиції і виступила за внесення поправок до бюджетного законодавства з метою забезпечення використання угод, спрямованих на підвищення енергоефективності. Вони підвищать привабливість ДПП для енергосервісних компаній (ЕСКО).

Методика визначення тарифів на утилізацію твердих відходів

Програма розвитку ДПП запропонувала проект методики розрахунку тарифів на утилізацію твердих відходів, який посилює стимули для інвестування у створення сучасних полігонів твердих відходів. Він був розглянутий Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, в листопаді 2013 року. Окрім стимулів для інвестування в приватний сектор, ефективне застосування таких економічних інструментів може заохочувати розвиток технологій контролю забруднення і забезпечувати джерела доходів для підтримки програм утилізації відходів.

Ознайомтесь також з:

 • Читати: Яким чином законодавча діяльність Програми розвитку ДПП  пом’якшує зміну клімату.
 • Читати: Політика, закони і розпорядження щодо ДПП, розроблені за підтримки Програми розвитку ДПП.
 • Читати: Основні закони України, які стосуються ДПП.
 • Читати: Перелік робочих груп, в яких бере участь Програма розвитку ДПП.
 • Завантажити: Найважливіші законодавчі питання, які стосуються впровадження ДПП в Україні.
 • Завантажити: Найважливіші законодавчі питання, які стосуються впровадження ДПП в Україні.

Напишіть відгук