P3DP підтримує впровадження електронного врядування через механізм ДПП

This slideshow requires JavaScript.

Програма розвитку державно-приватного партнерства підтримує впровадження послуг електронного врядування за допомогою ДПП

Зростання інтересу до електронного врядування було спричинено бажанням органів національної, регіональної та місцевої влади покращити надання державних послуг. Однак, модель електронного врядування потребує фінансування, нових технологій, технічних навичок та навичок управління. Не всі органи державної влади мають засоби і можливості для самостійного впровадження даного проекту.

Одним з можливих рішень для приватного сектора є розробка та надання цих послуг у тісній співпраці з урядом за допомогою державно-приватного партнерства (ДПП). Результатом добре структурованої угоди ДПП може стати безпрограшне для обох сторін рішення, в результаті якого приватний сектор фінансуватиме та управлятиме системою в рамках довготривалої угоди. Уряд здійснюватиме контроль з метою забезпечення ефективного надання послуг.Переваги для громадськості полягають в наявності більш конструктивної та прозорої взаємодії з державним сектором та отриманні більш якісних послуг.

В лютому 2015, Програма розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (Програма) спільно з Державним агентством України з електронного врядування представили концепції та методи щодо залучення приватного сектора для покращення державних послуг за допомогою електронного врядування. У перший день експерт Програми з питань електронного врядування Еміліо Буглі Іноченті пояснив, як механізми та підходи ДПП можуть бути застосовані у сфері електронного врядування в Україні. Експертом було надано велику кількість прикладів з досвіду країн Центральної та Східної Європи. Також було проведено дводенний практичний семінар для представників національних, регіональних та місцевих органів влади, яким було доручено впровадження різноманітних послуг з електронного врядування в Україні. Учасники семінару дізналися про передовий досвід інших країн щодо залучення приватного сектору, поліпшення ефективності послуг та введення нових рівнів прозорості уряду.

Під час семінару було поширено Керівництво з питань ДПП у сфері електронного врядування що представляє собою огляд та обґрунтування електронного врядування, інформацію про роль та функції ДПП в цій сфері, приклади досліджень. Повний текст англійською та українською мовами можна завантажити тут.