USAID підтримує стимулювання приватних інвестицій у сектор управління відходами в Україні

Photo Lviv 2Львів, Україна (20-21 листопада 2014 р.) – У Львові відбулася конференція «Поширення кращих європейських практик міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з побутовими відходами в Україні», на якій представники центральних та місцевих органів влади, бізнесу та міжнародного донорського співтовариства обговорили вплив запропонованих Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змін в регулюванні сектору управління твердими відходами на залучення приватних інвестицій у сектор управління відходами. Учасники також поділилися передовим міжнародним досвідом та його впровадженням в Україні.

Організаторами виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіонбуд) разом із Програмою розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), та Швейцарсько-українським проектом «Підтримка Децентралізації в Україні» DESPRO.

Відкриваючи конференцію, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Білоусов підкреслив: «Україна потребує інвестицій й участі приватного бізнесу для вирішення нагальних питань поводження з твердими відходами. Приватний бізнес має ресурси, необхідні для впровадження сучасних технологій та управлінських рішень, а також для зміни споживацьких звичок та виробничих практик для збільшення долі переробки відходів та захисту навколишнього середовища.»

«Партнерство з приватним сектором є ключовим для модернізації і розвитку сфери поводження з побутовими відходами, – сказав Джед Бартон, Директор регіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові. – Приватні  компанії мають ресурси, управлінський досвід та технічні знання для того, щоб захистити навколишнє середовище краще і надати послуги ефективніше».

«Реформа децентралізації вимагає особливої уваги органів місцевої влади у проекти розвитку. Однією з форм таких проектів є державно-приватне партнерство. Щоб проекти були економічно стійкими, потрібно на рівні уряду вести вірну тарифну політику, яка б стимулювала довгострокові приватні інвестиції, у тому числі, у безпечне поводжені з твердими відходами.» – наголосила Тетяна Коротка, Директор з підготовки проектів ДПП Програми розвитку державно-приватного партнерства USAID.

***

 Програма розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку передбачає надання допомоги Уряду України у створенні правового середовища державно-приватного партнерства, розбудові уповноважених органів, проведенні навчання в партнерських містах, надання допомоги на всіх етапах підготовки й реалізації пілотних проектів ППП.

Американський народ через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу протягом 50 років. В Україні допомога USAID зосереджена на трьох сферах: здоров’я та соціальна трансформація, економічне зростання та демократія й урядування. За додатковою інформацією щодо програм USAID в Україні просимо звертатись до Департаменту інформаційної діяльності та комунікації за номером: +38 (044) 521-5741 або відвідати сторінку: http://ukraine.usaid.gov чи відвідайте сторінку USAID у мережі Фейсбук за адресою: https://www.facebook.com/USAIDUkraine